W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej kolejki Arsenal wygrał w stołecznych derbach z Tottenhamem 2:0. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie. Powracający po kontuzji Shkodran Mustafi wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Mesuta Oezila i głową skierował piłkę do bramki. W 41. minucie Alexis Sanchez wykorzystał podanie z prawej strony boiska Alexandre'a Lacazette'a.

Lacazette i Alexis zawsze są niebezpieczni. Zawsze potrafią strzelić gola, w sobotę szczególnie Alexis zaprezentował swoje umiejętności. Jestem naprawdę szczęśliwy, że strzelił gola przeciwko Tottenhamowi. Wygrana z tym zespołem smakuje szczególnie - powiedział pomocnik "Kanonierów" Oezil, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

>>>Arsenal - Tottenham 2:0. Zobacz gole

Manchester City pokonując Leicester odniósł 16. zwycięstwo z rzędu biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki i wliczając zwycięstwo po rzutach karnych w Pucharze Ligi z Wolverhampton. Kontuzji doznał jednak środkowy obrońca "The Citizens" John Stones.

Może pauzować nawet sześć tygodni. To będzie dla nas trudne, bo przed nami wymagający kalendarz. Nie mamy do dyspozycji wielu środkowych obrońców - przyznał trener Manchesteru City Josep Guardiola.

>>>Leicester - Manchester City 0:2. Zobacz gole

Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej kolejną w karierze kontuzją na boisko wrócił Belg Vincent Kompany.

Jestem pod dużym wrażeniem. Po dwóch miesiącach przerwy i jednym rozegranym meczu w reprezentacji przeciwko Gibraltarowi, zagrał na swoim normalnym, wysokim poziomie. To pokazuje jak silny jest psychicznie - podkreślił Guardiola.

"The Citizens" umocnili się na prowadzeniu i mają osiem punktów przewagi nad lokalnym rywalem Manchesterem United, który pokonał u siebie Newcastle 4:1. W podstawowym składzie gospodarzy zagrał kontuzjowany od dłuższego czasu Paul Pogba. 24-letni Francuz strzelił bramkę w 54. minucie. Jednak na początku meczu niespodziewanie to goście objęli prowadzenie. W 14. min Dwight Gayle popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu.

Na przerwę "Czerwone Diabły" schodziły jednak prowadząc. W 37. minucie wyrównał Anthony Martial, a w 45. minucie do bramki gości trafił Chris Smalling. W 70. minucie niemoc strzelecką przełamał Romelu Lukaku i ustalił wynik spotkania.

W 77. minucie na boisku pojawił się Zlatan Ibrahimovic. 36-letni szwedzki napastnik Manchesteru United doznał poważnego urazu kolana 20 kwietnia w ćwierćfinałowym meczu Ligi Europejskiej z Anderlechtem. W sobotę zagrał po raz pierwszy od tego czasu.

Efektowne zwycięstwo odniosła trzecia w tabeli Chelsea Londyn, która pokonała na wyjeździe West Bromwich Albion 4:0. W zespole gospodarzy w wyjściowej jedenastce znalazł się Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski prezentował się jednak słabo i w przerwie został zmieniony. W pierwszej połowie WBA przegrywało 0:3 po golach Alvaro Moraty, Edena Hazarda i Marcosa Alonso. Po zmianie stron wynik ustalił Hazard zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Tym samym efektownie wypadł 50. mecz roli trenera w Premier League Antonio Conte.

Na przedostatnim miejscu w tabeli znajduje się Swansea City, które z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrało na wyjeździe z Burnley 0:2.