Lewandowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców, trafił do siatki w 87. minucie, ustalając wynik meczu. Wcześniej gole dla gospodarzy zdobyli Chilijczyk Arturo Vidal (17.) i Francuz Kingsley Coman (67.). Dla gości trafił Holender Charlison Benschop (35), a chwilę wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Niclas Fuellkrug.

>>>Bayern - Hannover 3:1. Zobacz gole

Bayern powiększył przewagę w tabeli nad konkurentami. Wicelider RB Lipsk wysoko przegrał na wyjeździe z Hoffenheim 0:4 (w barwach gości zabrakło Eugena Polanskiego), natomiast Borussia Dortmund nie zdołała zdobyć kompletu punktów w siódmej ligowej potyczce z rzędu. BVB bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka zremisowała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:1, mimo że od 41. minuty grała z przewagą jednego zawodnika.

Borussia ma 22 punkty i do lidera traci już 10. Przed nią sklasyfikowane są RB Lipsk - 26, Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussia Moenchengladbach - po 24 (przed swoimi meczami 14. kolejki) oraz Hoffenheim - 23.

W innym sobotnim spotkaniu Werder Brema pokonał przed własną publicznością VfB Stuttgart 1:0. Na ławce rezerwowych gości znalazł się powracający po kontuzji Marcin Kamiński.