W wyjściowym składzie Chievo po raz pierwszy w ligowym spotkaniu znalazł się Paweł Jaroszyński, a na placu gry w 76. minucie pojawił się Mariusz Stępiński. Rezerwowym bramkarzem Romy był Łukasz Skorupski.

Z kolei w barwach Napoli do 74. minuty grał Piotr Zieliński, a w kadrze zabrakło wciąż kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Z ławki rezerwowych spotkanie oglądał bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski.

Remisem, tyle że bramkowym, zakończył się także inny sobotni mecz z udziałem polskiego piłkarza. Bartosz Salamon grał od pierwszej do ostatniej minuty spotkania SPAL przed własną publicznością z Veroną 2:2.

W sobotę w najciekawszym meczu tej kolejki broniący tytułu piłkarze Juventusu Turyn podejmowali prowadzący w tabeli Inter Mediolan. Bramki gospodarzy strzegł Wojciech Szczęsny, ale nie miał wiele pracy.

W tabeli prowadzi Inter, który zgromadził 40 punktów. O jeden mniej ma Napoli, a dwa straty do lidera ma Juventus. AS Roma zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 35 punktów, ale ma jedno zaległe spotkanie.

W drugim sobotnim meczu Cagliari zremisowało z Sampdorią 2:2. W drużynie gości cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, w 89. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Sampdoria do przerwy prowadziła 2:0, a obie bramki zdobył Fabio Quagliarella. Gospodarzom remis dały trafienia Diego Fariasa i Leonardo Pavolettiego.

Sampdoria jest szósta w tabeli - 27 pkt.