Do 40-tysięcznego miasta Soria, gdzie mieści się stadion Numancii, "Królewscy" przyjechali bez Cristiano Ronaldo i kilku innych czołowych zawodników, ale nie mieli problemów z pokonaniem rywala. Dwa gole padły z rzutów karnych, a wykorzystali je Walijczyk Gareth Bale (35.) oraz Isco (89.). Wynik ustalił w 91. minucie Borja Mayoral.

>>>Numancia - Real 0:3. Zobacz gole

Real miał ułatwione zadanie, grając przez większą część drugiej połowy w przewadze liczebnej. W 60. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Senegalczyk Pape Maly Diamanka.

Także bez największych gwiazd - Lionela Messiego, Luisa Suareza i Andresa Iniesty - wystąpili w Vigo piłkarze Barcelony. Celta, jedenasta w tabeli Primera Division, nie była w tym spotkaniu zespołem gorszym od liderów ekstraklasy. W 15. minucie prowadziła jednak Barcelona po trafieniu Jose Arnaiza. Kwadrans później w zamieszaniu w polu karnym wyrównał Pione Sisto. W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse, ale wynik nie uległ już zmianie.

>>>Celta - Barcelona 1:1. Zobacz gole

W 72. minucie na boisku pojawił się wracający po ponad trzech miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją uda najdroższy piłkarz hiszpańskiej ekstraklasy Ousmane Dembele. W Barcelonie liczono, że sprowadzony latem z Borussii Dortmund za 105 milionów euro (plus 42 mln euro bonusów) 20-letni Francuz wypełni lukę po Brazylijczyku Neymarze, który odszedł do Paris Saint-Germain za 222 mln. Przed kontuzją, odniesioną 16 września, Dembele rozegrał tylko trzy mecze w barwach Katalończyków.

W środę Atletico Madryt pokonało na wyjeździe trzecioligową Lleidę Esportiu 4:0 (2:0), a jedną z bramek zdobył wracający do tego klubu z Chelsea Londyn Diego Costa, dla którego był to pierwszy występ po półrocznej przerwie.