Boruca pokonał w dziewiątej minucie reprezentant Egiptu Sam Morsy, a później także Dan Burn (73.) i Australijczyk Callum Elder (76.). Wigan trafi teraz na inny zespół ekstraklasy - West Ham United.

W spotkaniu z licznymi kontrowersyjnymi decyzjami sędziego awans do kolejnej rundy uzyskał zespół Chelsea Londyn. Mistrz Anglii prowadził przed własną publicznością z występującym na zapleczu ekstraklasy Norwich City od 55. minuty po golu Belga Michy'ego Batshuayia i wydawało się, że utrzyma korzystny wynik (w pierwszym spotkaniu było 0:0). Dał się jednak zaskoczyć w czwartej doliczonej minucie drugiej połowy, kiedy głową do siatki trafił Jamal Lewis z Irlandii Północnej. Konieczna była dogrywka.

>>>Wigan - Bournemouth 3:0. Zobacz gole

Bramki w niej nie padły, ale w 27. minucie czerwoną kartkę za drugą żółtą zobaczył Hiszpan Pedro Rodriguez i przez kilka ostatnich minut gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Chwilę później w ten sam sposób ukarany został jego rodak Alvaro Morata - najpierw za symulowanie, a po kilku sekundach za niesportowe zachowanie wobec arbitra.

Wydawało się, że sędzia Graham Scott niesłusznie ocenił sytuację w polu karnym i Morata rzeczywiście był pociągany za ramię przez rywala w polu karnym. Wcześniej arbiter orzekał też na korzyść Norwich City po możliwym nieprzepisowym powstrzymywaniu Brazylijczyka Williana oraz po zagraniu ręką jednego z piłkarzy gości w "szesnastce". Scott korzystał z pomocy sędziego mającego dostęp do wideo, ale nie zmienił żadnej z decyzji.

W rzutach karnych londyńczycy okazali się bezbłędni, a argentyński bramkarz Willy Caballero obronił uderzenie Portugalczyka Nelsona Oliveiry i Chelsea wygrała 5-3.

>>>Chelsea - Norwich 1:1 (5:3 w rzutach karnych). Zobacz gole

Do kolejnej rundy (1/16 finału) w środę awansowała też ekipa Swansea City (bez Łukasza Fabiańskiego w kadrze). "Łabędzie", po wyjazdowym remisie z Wolverhampton Wanderers 0:0, w rewanżu wygrały z "Wilkami" 2:1.

Kolejnym rywalem Swansea City będzie występujące w czwartej dywizji Notts County. Chelsea zmierzy się z kolei z Newcastle United.

W 1/16 finału zagrają też m.in. West Bromwich Albion Grzegorza Krychowiaka - rywalem będzie Liverpool, drugoligowe Hull City Kamila Grosickiego (z drużyną Nottingham Forest, która wyeliminowała broniący trofeum Arsenal Londyn) czy Southampton Jana Bednarka (z Watfordem). Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na okres 26-29 stycznia.