Trzy bramki - między 63. i 83. minutą - zdobył Argentyńczyk Gonzalo Higuain, popisując się klasycznym hat-trickiem.

Zanim zaczął swój popis strzelecki, do bramki Sassuolo trafiali: Brazylijczyk Alex Sandro, Niemiec Sami Khedira (dwa razy) oraz Bośniak Miralem Pjanic.

>>>Juventus - Sassuolo 7:0. Zobacz gole

Po powrocie do gry rekonwalescenta Gianluigiego Buffona Wojciech Szczęsny po raz drugi z rzędu był rezerwowym (wcześniej w Pucharze Włoch z Atalantą Bergamo).

Juventus w ostatnich tygodniach jest postrachem całej piłkarskiej Italii. "Stara Dama" wygrała w niedzielę dziesiąty mecz z rzędu, a siódmy w Serie A.

We wszystkich rozgrywkach piłkarze Juventusu są niepokonani od 19 listopada (2:3 z Sampdorią Genua). Od tego czasu nie przegrali łącznie 15 meczów, a 13 z nich wygrali. Stracili tylko jednego gola (30 grudnia 3:1 na wyjeździe z Veroną).

Jedynym zmartwieniem w niedzielę dla fanów obrońców tytułu była kontuzja Francuza Blaise'a Matuidiego, który został zmieniony w 26. minucie.

Juventus awansował na pierwsze miejsce. Ma 59 punktów, ale ustępujący mu o dwa zespół Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika wieczorem zagra na wyjeździe z outsiderem Serie A - Benevento.

Po sześciu ligowych meczach bez zwycięstwa przebudziła się Roma. Piłkarze ze stolicy Italii pokonali na wyjeździe przedostatnią Veronę 1:0 (gol Turka Cengiza Undera już w 43. sekundzie), choć niemal całą drugą połowę w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem Lorenzo Pellegrini. Bramkarz gości Łukasz Skorupski był rezerwowym.

Roma z dorobkiem 44 punktów zajmuje piąte miejsce.

SPAL Ferrara, z grającym całym mecz obrońcą reprezentacji Polski Thiago Cionkiem, przegrał na wyjeździe z Cagliari 0:2 i plasuje się na 18. pozycji.