Oba zespoły rywalizowały ze sobą w niedzielnym finale Pucharu Ligi. "The Citizens" pokonali na Wembley "Kanonierów" również 3:0, ale po golach Sergio Aguero, Vincentego Kompany'ego oraz Davida Silvy. Ten ostatni dwie bramki strzelił także w czwartkowym meczu.

Hiszpan w 15. minucie popisał się efektownym strzałem z linii pola karnego, a w 28. minucie skutecznie wykorzystał zespołową akcję. Pięć minut później do bramki trafił z bliskiej odległości Leroy Sane. 22-letni reprezentant Niemiec miał duży udział również przy dwóch poprzednich golach i potwierdził wysoką dyspozycję.

>>>Arsenal - Man City 0:3. Zobacz gole

Gospodarze mogli nawiązać walkę z rywalem w 53. minucie. Jednak Pierre-Emerick Aubameyang nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał najdroższego w historii Arsenalu piłkarza, obronił Ederson Moraes. Brazylijski bramkarz wcześniej popisał się kilkoma efektownymi interwencjami.

Po tym zwycięstwie Manchester City z 75 punktami umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Podopieczni Josepha Guardioli mają 16 punktów przewagi nad lokalnym rywalem Manchesterem United i 18 nad Liverpoolem. W niedzielę podejmą piątą w tabeli Chelsea Londyn (53 pkt). Arsenal z 45 punktami zajmuje dopiero szóste miejsce.