Poinformowałem już zawodników, że po spotkaniu z prezesem klubu i dyrektorem sportowym podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu naszej współpracy w przyszłym sezonie - zaznaczył Emery na piątkowej konferencji prasowej.

O jego odejściu już wcześniej spekulowały media. Według ich doniesień Hiszpana ma zastąpić na stanowisku były trener m.in. Borussii Dortmund Niemiec Thomas Tuchel, obecnie bez klubu.

Niespełna dwa tygodnie temu, po rocznej przerwie, drużyna PSG odzyskała miano mistrza Francji. W niedzielę zmierzy się ona u siebie z Guingamp. Do końca zmagań ligowych zostały cztery kolejki. Ekipa ze stolicy kraju ma na koncie 90 punktów i aż o 20 wyprzedza drugie w tabeli Monaco.

Piłkarze PSG wciąż mają szansę na potrójną koronę, ale inną niż ta, o jakiej marzyli przed sezonem. Zdobyli Puchar Ligi i wystąpią 8 maja w finale Pucharu Francji (rywalem będzie trzecioligowy Les Herbiers), ale odpadli z Ligi Mistrzów w 1/8 finału.

Emery w latach 2013–16 był szkoleniowcem Sevilli, z którą trzy razy z rzędu triumfował w Lidze Europejskiej. Finał w 2015 roku odbył się na PGE Narodowym w Warszawie. Hiszpański zespół pokonał ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk 3:2 w finale Ligi Europejskiej. Jedną z bramek dla zwycięzcy zdobył wówczas Grzegorz Krychowiak.