Po 68 minutach gospodarze przegrywali 0:2 po golach Ludovica Blasa i Jimmy'ego Brianda. Wydawało się, że trzecia w sezonie porażka PSG stanie się faktem. Jednak w 75. minucie Edinson Cavani pewnie wykorzystał rzut karny, a osiem minut później Urugwajczyk trafił do bramki po uderzeniu głową wykorzystując dośrodkowanie Thomasa Meuniera.

>>>Paris Saint Germain - Guingamp 2:2. Zobacz gole

"PSG uratowane przez Cavaniego" - głosi tytuł w internetowym wydaniu dziennika "l'Equipe". Urugwajczyk z dorobkiem 27 trafień otwiera klasyfikację strzelców Ligue 1.

PSG, które wygrało rywalizację w rodzimej ekstraklasie po raz piąty w ostatnich sześciu latach, ma 91 punktów i o 19 wyprzedza Olympique Lyon, o 20 broniące tytułu AS Monaco Kamila Glika, a o 21 Olympique Marsylia. Te trzy zespoły w ostatnich trzech kolejkach stoczą walkę o miejsce na podium, co zapewni udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.