Już od kilku lat derby Mediolanu nie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem jak w przeszłości, ale dla obu drużyn wciąż jest to niezwykle ważne spotkanie.

Przez większość czasu inicjatywa należała do piłkarzy Interu, którzy częściej atakowali. Skutecznie wykończyć akcję udało im się jednak dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu. W pole karne Milanu dośrodkował Matteo Vecino, a Icardi mimo obecności dwóch obrońców popisał się celnym strzałem głową.

W tabeli Inter ma sześć punktów straty do prowadzącego Juventusu Turyn. "Stara Dama" z Wojciechem Szczęsnym w bramce w sobotę niespodziewanie zremisowała 1:1 z Genoą Krzysztofa Piątka, który, choć gola tym razem nie zdobył, wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Mający po ośmiu kolejkach komplet zwycięstw Juventus objął prowadzenie w 18. minucie, po trafieniu Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Mimo ogromnej przewagi gospodarze stracili gola w 67. minucie, kiedy głową Szczęsnego pokonał Daniel Bessa.

Cztery punkty mniej od obrońców tytułu ma Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Także w sobotę, bez większego udziału Polaków, wygrało na wyjeździe z Udinese 3:0.