Rzymianie objęli prowadzenie w 14. minucie, bramkę zdobył Stephan El Shaarawy. Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty. Kilka razy okazję miał Milik, ale raz jego groźny strzał obronił Szwed Robin Olsen, a w innych sytuacjach polski napastnik nie trafił do bramki.

Milik został zmieniony na początku drugiej połowy przez Mertensa. Belg szybko trafił do siatki, ale był na spalonym (łącznie dwukrotnie arbiter nie uznał gola dla Napoli).

Gospodarze jednak nie rezygnowali i dopięli swego w 90. minucie. Najpierw nieudanie strzelił Hiszpan Jose Callejon, ale piłka trafiła do Mertensa, który ustalił wynik spotkania.

Napoli wciąż jest drugie w tabeli (22 pkt), ale traci już sześć punktów do Juventusu. Roma zajmuje ósme miejsce (15).

Tuż przed tym meczem zakończyło się spotkanie Milanu z "polską" Sampdorią Genua. Gospodarze wygrali 3:2, po bramkach Patricka Cutrone, Argentyńczyka Gonzalo Higuaina i Hiszpana Suso, dzięki czemu awansowali na piąte miejsce. Mają jeszcze mecz zaległy. Dla siódmej Sampdorii trafienia zaliczyli Riccardo Saponara i Fabio Quagliarella.

W ekipie gości Bartosz Bereszyński i Karol Linetty (żółta kartka) rozegrali cały mecz, natomiast Dawid Kownacki wszedł na boisko w 61. minucie.

Wcześniej w niedzielę odbyły się cztery mecze. Mariusz Stępiński zdobył bramkę dla Chievo Werona w przegranym na wyjeździe 1:2 meczu z Cagliari. To jego trzecie trafienie w sezonie.

Stępiński w 79. minucie ustalił wynik meczu. Bramki dla gospodarzy zdobyli Leonardo Pavoletti i Argentyńczyk Lucas Castro. Pod koniec spotkania polski napastnik zobaczył żółtą kartkę.

Jego zespół w dziesięciu meczach dwa razy zremisował i aż ośmiokrotnie przegrał. W tabeli jest ostatni i wciąż "na minusie" (rozpoczął sezon z odjętymi karnie trzema punktami).

Swojego dorobku nie powiększył natomiast lider klasyfikacji strzelców Serie A Krzysztof Piątek. Polski napastnik ma dziewięć bramek, ale od dwóch meczów nie strzelił gola. W niedzielę jego Genoa zremisowała u siebie z Udinese 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli z rzutu karnego Romulo i Argentyńczyk Cristian Romero, a dla gości Kevin Lasagna oraz Argenyńczyk Rodrigo de Paul.

W kadrze Udinese, dla którego to pierwszy remis po serii czterech porażek, nie było Łukasza Teodorczyka.

W meczu Sassuolo - Bologna, w którym również padł remis 2:2, w bramce gości wystąpił Łukasz Skorupski.

Z kolei w spotkaniu SPAL Ferrara - Frosinone (0:3) do 58. minuty w ekipie gospodarzy grał Thiago Cionek, a rezerwowym gości był Bartosz Salamon.

Dzień wcześniej zdecydowany lider, broniący tytułu Juventus - z Wojciechem Szczęsnym w bramce - po dwóch golach Cristiano Ronaldo pokonał na wyjeździe Empoli 2:1. Portugalczyk ma już w dorobku siedem bramek i w klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Piątkowi.