Inter w poniedziałek odnotował szóstą z rzędu wygraną. Już do przerwy goście prowadzili na Stadio Olimpico po trafieniach Mauro Icardi, po koronkowej akcji w polu karnym, i Chorwata Marcelo Brozovica. W 70. minucie wynik ustalił Argentyńczyk, który w Rzymie uzyskał piątą i szóstą bramkę w sezonie.

Tyle samo zdobyli dotychczas Ciro Immobile z Lazio i Lorenzo Insigne z Napoli, a więcej Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu i Krzysztof Piątek z Genoi, który z dziewięcioma wciąż otwiera klasyfikację strzelców Serie A, ale w dwóch ostatnich występach nie powiększył dorobku. Polak kolejną okazję będzie miał w środę, kiedy jego zespół w zaległym spotkaniu zmierzy się w Mediolanie z Milanem.

W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus Wojciecha Szczęsnego, który ma 28 punktów (na 30 możliwych). Drugi po 10 kolejkach jest Inter (kolejny po Milanie rywal Genoi, także na San Siro), dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzający Napoli. Drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w niedzielę w ostatniej minucie uratowała remis w starciu z Romą. Czwarte Lazio, które w bieżących rozgrywkach jeszcze nie zremisowało, do duetu z Mediolanu i Neapolu traci cztery punkty.

Piąta jest Fiorentina Bartłomieja Drągowskiego, a szósta - obie jedenastki po 15 pkt - Sampdoria, najbardziej "polska" ekipa w Serie A. W niedzielę drużyna z Genui, której barwy reprezentują Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki, uległa Milanowi 2:3. W poprzednich dziewięciu meczach straciła łącznie... cztery gole.