Sampdoria do pojedynku z Bologną przystąpiła po serii pięciu meczów bez zwycięstwa, ale z wracającym po przerwie za żółte kartki Linettym. Jeszcze dłużej na wygraną czeka Bologna - od 30 września.

Bohaterem spotkania okazał się Fabio Quagliarella, zdobywca dwóch bramek. Przy drugiej z nich, ustalającej wynik spotkania w 68. minucie, asystę zaliczył właśnie Linetty.

Gole dla gospodarzy strzelili też Belg Dennis Praet i Urugwajczyk Gaston Ramirez. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Andrea Poli (w 17. minucie na 1:1).

Bareszyński grał całe spotkanie, a Linetty do 84. minuty. Obaj reprezentanci Polski zostali ukarani żółtymi kartkami. Dawid Kownacki był rezerwowym w ekipie Sampdorii.

Ich drużyna awansowała w tabeli na dziewiąte miejsce z dorobkiem 19 punktów, Bologna ma 11 i jest osiemnasta.

Wcześniej w sobotę lider Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na wyjeździe Fiorentinę 3:0. Dziesiątą bramkę w sezonie zdobył Cristiano Ronaldo i zrównał się na czele klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem, którego Genoa gra w niedzielę na wyjeździe z Torino.

Słynny Portugalczyk trafił do siatki w 79. minucie z rzutu karnego, czym ustalił wynik. Chwilę później został zmieniony. W ostatnich siedmiu meczach włoskiej ekstraklasy Ronaldo zdobył siedem bramek.

Do przerwy piłkarze gości prowadzili po golu Urugwajczyka Rodrigo Bentancura, a w 69. minucie wynik podwyższył doświadczony obrońca Giorgio Chiellini.

Broniąca tytułu "Stara Dama" pewnie zmierza po kolejne trofeum. Bilans Juventusu w 14 ligowych meczach wygląda imponująco - 13 zwycięstw i jeden remis (20 października z Genoą 1:1).

"To jest zespół wielkich mistrzów, ludzi o świetnych charakterach, których przeznaczeniem jest wygrywać. To w wielu momentach jest decydujące" - przyznał trener turyńczyków Massimiliano Allegri.

Rezerwowym bramkarzem Fiorentiny był Bartłomiej Drągowski.

W tabeli piłkarze z Turynu mają już 40 punktów i o 11 wyprzedzają Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika zagra w poniedziałek na wyjeździe z Atalantą Bergamo Arkadiusza Recy.

Fiorentina, która zremisowała wcześniej pięć ligowych meczów, a na zwycięstwo czeka od 30 września, jest dwunasta - 18 pkt.

W pierwszym sobotnim meczu piłkarze SPAL Ferrara zremisowali u siebie z Empoli 2:2. Na początku drugiej połowy czerwoną kartką został ukarany obrońca gospodarzy i reprezentacji Polski Thiago Cionek.

Rezerwowym w ekipie gości był sprowadzony latem z Arki Gdynia Michał Marcjanik, który wciąż czeka na debiut w Serie A.