Były bramkarz reprezentacji Polski skapitulował w 84. minucie. Nie miał szans na skuteczną interwencję. Belg Eden Hazard strzelał z siedmiu metrów, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od ręki jednego z zawodników Bournemouth.

W drugim środowym meczu, derbach Londynu, Arsenal przegrał z Tottenhamem Hotspur 0:2. Bramki zdobyli Koreańczyk Heung-Min Son (20.) oraz Dele Alli (60.).

Kilkanaście minut po drugiej bramce Alli został trafiony w głowę rzuconą z trybun plastikową butelką, ale nie stracił humoru, pokazując kibicom na palcach, że "Koguty" prowadzą 2:0. Tottenham wygrał na Emirates Stadium po raz pierwszy od ośmiu lat.

We wtorek awans wywalczyły broniący trofeum Manchester City i trzecioligowy Burton Albion.