"Królewscy" do wieczornego meczu z siódmym w tabeli Betisem przystąpili m.in. bez Garetha Bale'a, Toniego Kroosa oraz Lucasa Vazqueza, a na ławce rezerwowych siedział Marcelo.

Mimo tego już w 13. minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobył ubiegłoroczny wicemistrz świata Chorwat Luka Modric.

Gospodarze odpowiedzieli w 67. minucie po trafieniu byłego piłkarza Realu Sergio Canalesa, ale ostatnie słowo należało do Realu. W końcówce spotkania bramkę zdobył wprowadzony niedługo wcześniej na boisku Dani Ceballos.

W dwóch poprzednich ligowych meczach w 2019 roku podopieczni Santiago Solariego nie potrafili odnieść zwycięstwa - na początku stycznia zremisowali z Villarreal CF 2:2 i ulegli Realowi Sociedad 0:2.

Dzięki wygranej w Sewilli awansowali na czwarte miejsce. Mają 33 punkty i tracą 10 do prowadzącej Barcelony.

Nieco wcześniej w niedzielę lider pokonał u siebie Eibar 3:0, a Lionel Messi został pierwszym piłkarzem w historii hiszpańskiej ekstraklasy, który osiągnął granicę 400 goli. Dwa trafienia zaliczył tego dnia Luis Suarez.

31-letni obecnie Messi już w 2014 roku osiągnął miano najlepsza strzelca Primera Division, a teraz zdobył swoją 400. bramkę. Dokonał tego w 53. minucie niedzielnego spotkania, popisując się płaskim strzałem z około siedmiu metrów (na 2:0).

Na uzyskanie takiego dorobku Argentyńczyk potrzebował 435 meczów. Pierwsze trafienie w Primera Division zaliczył w 2005 roku.

Bohaterem starcia z SD Eibar był jednak Suarez. Urugwajczyk asystował przy golu Messiego, a ponadto sam zdobył dwie bramki. Po meczu nie szczędził pochwał pod adresem swojego słynnego kolegi.

Oczywiście, musimy być bardzo dumni z Messiego, ponieważ co tydzień demonstruje, jak jest znakomity i kontynuuje tworzenie historii z klubem - przyznał Suarez.

Obaj piłkarze prowadzą w klasyfikacji strzelców hiszpańskiej ekstraklasy obecnego sezonu (Messi 17 goli, Suarez 14), natomiast ich zespół jest liderem tabeli. Katalończycy mają 43 punkty i wciąż o pięć wyprzedzają Atletico Madryt. Wicelider, dzięki bramce z rzutu karnego Antoine'a Griezmanna, wygrał 1:0.

Coraz większą stratę do tego duetu ma trzecia w tabeli Sevilla (33), która przegrała na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Athletic Bilbao 0:2. Obie bramki zdobył Inaki Williams. Baskowie awansowali na 15. miejsce (22 pkt).