Gospodarze, grający m.in. bez kontuzjowanych Brazylijczyka Neymara i Urugwajczyk Edinsona Cavaniego, objęli prowadzenie w 13. minucie po pierwszym w sezonie golu Layvina Kurzawy. W 31. minucie Gianluigiego Buffona sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Florent Mollet i było 1:1.

Tuż przed przerwą znowu bliżej zwycięstwa byli paryżanie, tym razem za sprawą Angela Di Marii. Argentyńczyk popisał sie jeszcze bardziej efektownym strzałem z wolnego niż Mollet i zaskoczył bramkarza gości z ok. 30 metrów.

O wysokiej porażce Montpellier zdecydowało ostatnie 18 minut. Najpierw serbski napastnik Petar Skuletic interweniował nieszczęśliwie we własnym polu karnym i głową skierował piłkę do bramki, a pięć minut później po dośrodkowaniu Kurzawy Kyliana Mbappe ubiegł Brazylijczyk Hilton, ale po jego wślizgu piłka znalazła się w siatce.

Po chwili piłkarze trenera Thomasa Tuchela niemal skopiowali akcję, ale tym razem piłka dotarła do Mbappe, który ustalił wynik na 5:1. To 20. trafienie 20-latka w 19. występie w Ligue 1 w tym sezonie.

"Łatwa wygrana PSG" - napisał dziennik "L'Equipe".