Jedyna bramka w tym meczu padła w 35. minucie, kiedy Pol Lirola pod naciskiem graczy Milanu - w tym Piątka, skierował piłkę do własnej bramki.

Od 64. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza. Andrea Consigli wybiegł przed pole karne i źle obliczył lot piłki, która go przelobowała. Próbował ratować sytuację i trącił Piątka, a ten upadł nieco teatralnie. Arbiter po skorzystaniu z systemu VAR utrzymał decyzję o czerwonej kartce dla bramkarza Sassuolo. W 84. minucie Piątka zmienił Patrick Cutrone.

Po tym zwycięstwie Milan z 48 punktami awansował na trzecie miejsce. Wpływ na to miała piątkowa porażka Interu, który uległ na wyjeździe Cagliari 1:2. Lokalny rywal traci do zespołu Polaka punkt.

We wcześniejszym sobotnim meczu Empoli z Bartłomiejem Drągowskim w bramce zremisowało u siebie z Parmą 3:3.

W niedzielę prowadzący w tabeli Juventus, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zagra na wyjeździe z Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.