Linetty wpisał się na listę strzelców w 39. minucie po uderzeniu zza pola karnego. Po jego trafieniu było 3:1 dla Sampdorii i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Z kolei w 72. minucie polski pomocnik przejął piłkę źle wybitą przez bramkarza gospodarzy i po jego podaniu Manolo Gabbiadini podwyższył na 5:2 dla ekipy z Genui.

Linetty rozegrał całe spotkanie, podobnie jak inny z kadrowiczów Brzęczka - Bartosz Bereszyński.

Jednego z goli w pierwszej części gry uzyskał dla gości 36-letni Quagliarella. To jego 21. bramka w sezonie, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Po 19 zdobyli dotychczas Krzysztof Piątek z Milanu i Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. Obaj w tej kolejce dopiero pojawią się na boisku.

Sampdoria po już piątym w sezonie wyjazdowym zwycięstwie z dorobkiem 42 punktów jest dziewiąta w tabeli. Sassuolo ma 10 mniej i plasuje się na 12. pozycji.

W 28. kolejce na pierwszy plan wybiajają się derby Mediolanu. Piłkarze oraz kibice Milanu na ligowe zwycięstwo nad lokalnym rywalem Interem czekają już trzy lata i teraz będzie ku temu dobra okazja.

"Rossoneri" ostatniej porażki w Serie A doznali 22 grudnia. W kolejnych 10 spotkaniach zdobyli 24 punkty na 30 możliwych. Pięć ostatnich wygrali, w czym spora zasługa pozyskanych zimą Krzysztofa Piątka i Brazylijczyka Lucasa Paquety.

Dobra seria zespołu trenera Gennaro Gattuso sprawiła, że z 51 pkt awansował na trzecie miejsce w tabeli, tuż przed Inter, który ma punkt mniej. Celem obu jest głównie miejsce w "czwórce", co będzie oznaczać występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, na co Milan czeka już pięć lat. Do drugiego Napoli jedenastki z Mediolanu tracą, odpowiednio, sześć i siedem punktów, a do zdecydowanie prowadzącego Juventusu ponad 20.

W czwartek Inter odpadł z Ligi Europejskiej, przegrywając z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Piłkarze trenera Luciano Spallettiego wygrali tylko raz w pięciu ostatnich występach.

Niepokonany lider z Turynu, który we wtorek awansował do ćwierćfinału Champions League odrabiając dwubramkową stratę i eliminując Atletico Madryt, w sobotę na wyjeździe zmierzy się z Genoą. Z byłą drużyną Piątka, która obecnie plasuje się na 13. pozycji, zespół Wojciecha Szczęsnego odnotował jeden z trzech remisów w sezonie.

Z kolei Napoli, które także rywalizuje wciąż w pucharach, z tym że w Lidze Europejskiej, w niedzielę podejmie 15. w tabeli Udinese.