Wypożyczony z Fiorentiny do Empoli 21-letni Drągowski został pokonany w 72. minucie przez coraz lepiej spisującego się Moise Keana, który w lutym skończył 19 lat. Młody Włoch wykorzystał zgranie głową Chorwata Mario Mandzukica, dzięki któremu znalazł się kilkanaście metrów od bramki Empoli, sam na sam z polskim bramkarzem. Pokonał go mocnym strzałem z woleja.

W barwach Juventusu Kean zagrał w tym sezonie Serie A po raz piąty, czterokrotnie wchodząc z ławki rezerwowych (w tym w sobotę), i zdobył już trzy bramki. Ponadto trafił do siatki dwukrotnie w marcowych meczach drużyny narodowej - z Finlandią (2:0) i Liechtensteinem (6:0).

Turyńczycy zgromadzili 78 punktów i mają 18 przewagi nad wiceliderem Napoli. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z AS Roma. Empoli ma 25 punktów i tylko o jeden wyprzedza znajdującą się w strefie spadkowej Bolognę.

W sobotę o 20.30 swój mecz rozegra z kolei czwarty w tabeli AC Milan - 51 pkt. Rywalem "Rossonerich" będzie w Genui Sampdoria. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Karol Linetty (Bartosz Bereszyński jest kontuzjowany), a w barwach gości od pierwszej minuty zagra Krzysztof Piątek.

Zdobywca 19 ligowych goli w tym sezonie ma szansę uciec w klasyfikacji strzelców mającemu tyle samo trafień Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie zagrał w sobotę w barwach Juventusu z powodu kontuzji.

Najlepszym na razie strzelcem Serie A jest jednak piłkarz Sampdorii, 36-letni Fabio Quagliarella, który również zagra w Genui od pierwszej minuty - uzyskał 21 bramek.

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Inter Mediolan - 53 pkt - podejmie w niedzielę o 20.30 ekipę Lazio Rzym.