Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 75. minucie obrońca Niklas Suele, który pokonał bramkarza gości płaskim strzałem z około 20 metrów. Bawarczycy wykorzystali grę w przewadze, bo w 58. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Milos Veljkovic.

Lewandowski rozegrał cały mecz i nie zdobył gola w drugim z rzędu ligowym występie, to z dorobkiem 21 prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Neuera, który doznał urazu łydki w poprzednim meczu z Fortuną Duesseldorf (4:1) i będzie pauzował około trzech tygodni, w bramce Bayernu zastąpił Sven Ulreich. Z kolei Hummels uskarżał się na mięsień uda.

Tym samym Bayern wygrał z Werderem po raz 17. z rzędu, a ostatnią porażkę poniósł we wrześniu 2008 roku.

Zmierzający po siódmy z rzędu tytuł mistrzowski Bayern na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma cztery punkty przewagi nad Borussią Dortmund, która w niedzielę zagra na wyjeździe z 13. w tabeli SC Freiburg. W drużynie gości prawdopodobnie zabraknie Łukasza Piszczka, który zmaga się z kontuzją pięty.

W innym sobotnim spotkaniu Fortuna Duesseldorf, z Marcinem Kamińskim i Dawidem Kownackim w składzie, przegrała na wyjeździe z FSV Mainz 1:3. Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie, a Kownacki został ukarany żółtą kartką.