Lewandowski dał mistrzom Niemiec prowadzenie w 27. minucie uderzeniem głową, wykorzystując dośrodkowanie z prawego skrzydła Joshuy Kimmicha. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył strzałem sprzed pola karnego Leon Goretzka.

Goście odpowiedzieli niedługo po przerwie. We własnym polu karnym ręką piłkę zagrał Jerome Boateng, a "jedenastkę" wykorzystał Jonathas (51.). Kilka chwil później Brazylijczyk zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W 83. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i ustalili wynik na 3:1. Na listę strzelców wpisał się Francuz Franck Ribery.

Bayern jest bliski zapewnienia sobie siódmego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Bawarczycy zgromadzili 74 punkty, a wicelider Borussia Dortmund, która o 18.30 zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema, ma 69.

Hannover 96 zamyka tabelę i ma jeszcze tylko teoretyczną szansę na awans na 16. miejsce i utrzymanie się w elicie w barażu. W praktyce jednak musi się już szykować na występy w 2. Bundeslidze.

W klasyfikacji strzelców Lewandowski prowadzi zdecydowanie. Zajmujący drugie miejsce w zestawieniu Hiszpan Paco Alcacer z Borussii Dortmundu i Serb Luka Jovic z Eintrachtu Frankfurt mają o pięć trafień mniej (po 17).