31-letni napastnik, który w czwartek przedłużył kontrakt z Bayernem do 2023 roku, trafił do siatki w 78. minucie, podwyższając na 5:1. Lewandowski ładnie przyjął piłkę i strzelił z około jedenastu metrów. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy gości i wpadła tuż obok słupka.

Oprócz Polaka (grał cały mecz) bramki dla Bayernu zdobyli: Austriak David Alaba, Francuz Kingsley Coman, Kanadyjczyk Alphonso Davies oraz sprowadzeni latem Francuz Benjamin Pavard i Chorwat Ivan Perisic.

Jedyne trafienie dla ostatniej w tabeli ekipy z Moguncji, która prowadziła już od szóstej minuty, zaliczył Holender Jean-Paul Boetius.

Broniący tytułu Bayern po trzech kolejkach ma siedem punktów i traci dwa do RB Lipsk, z którym zmierzy się na wyjeździe w następnej kolejce. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu już w piątek pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 3:1, a wszystkie bramki dla gości strzelił Timo Werner.

W klasyfikacji strzelców Lewandowski ma sześć trafień, a Werner pięć.

Wieczorem w sobotę mająca komplet punktów Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zagra na wyjeździe z beniaminkiem Unionem Berlin bramkarza Rafała Gikiewicza.

W drugiej lidze niemieckiej gola dla FC St. Pauli strzelił Waldemar Sobota, a jego zespół zremisował na wyjeździe z Dynamem Drezno 3:3, choć prowadził już 3:0. To pierwszy ligowy gol 17-krotnego reprezentanta Polski w tym sezonie, ale ma na koncie również trafienie 1. rundzie Pucharu Niemiec. (PAP)