Od pierwszych minut spotkanie toczone było w szybkim tempie, jednak w kluczowych momentach piłkarzom brakowało skuteczności. Dwóch goli, po jednym dla każdej ze stron, sędzia nie uznał po analizie wideo. Tuż po przerwie przełamał się Inter, któremu prowadzenie strzałem z linii pola karnego dał Marcelo Brozovic.

Strata gola kompletnie podłamała AC Milan. W kolejnych minutach na boisku przeważali podopieczni trenera Antonio Conte. Efektem ich dominacji był gol Romelu Lukaku w 78. minucie. Inter mógł wygrać wyżej, ale w końcówce w poprzeczkę trafił Matteo Politano, a w słupek Antonio Candreva.

Inter z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli, dwa punkty do lidera traci Juventus Turyn. Obrońcy tytułu, tym razem z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych, kilka godzin wcześniej pokonali na własnym stadionie Veronę 2:1.

Zaczęło się sensacyjnie, bo w 20. minucie Gianluigiego Buffona pokonał Miguel Veloso. "Stara Dama" wyrównała w 31. minucie za sprawą Aarona Ramseya, a zwycięstwo w 49. zapewnił jej Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny.