Prowadzenie Borussii w 28. minucie dał Marcus Thuram, a jeszcze przed przerwą podwyższył Oscar Wendt. W drugiej połowie dla gospodarzy trafiali Nico Elvedi i Denis Zakaria, a dla Eintrachtu Danny Da Costa oraz Martin Hinteregger.

"Nie wygląda to źle, ale mamy świadomość, że do końca sezonu jeszcze daleko. Chcemy wygrywać w każdym meczu, a jeśli nam się to uda, to utrzymamy się na prowadzeniu" - powiedział trener Borussii Marco Rose.

W drugim niedzielnym spotkaniu VfL Wolfsburg tylko zremisował u siebie 0:0 ze znajdującym się w strefie spadkowej Augsburgiem i w tabeli zajmuje czwarte miejsce. Przed kolejką "Wilki" były wiceliderem.

Wydarzeniem weekendu był sobotni gol Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu został tym samym pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który zdobywał bramkę w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu.

Lewandowski w rozgrywkach 2019/20 ligi niemieckiej uzyskał już 13 goli i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.