O zwycięstwie Juventusu nad gospodarzem Torino zdecydowało trafienie w 70. minucie Holendra Matthijsa de Ligta, sprowadzonego latem z Ajaksu Amsterdam.

Dzięki temu obrońcy tytułu mają 29 punktów i o jeden wyprzedzają Inter, który z problemami pokonał na wyjeździe Bolognę. Gospodarze prowadzili od 59. minuty po golu Roberto Soriano, ale końcówka należała do belgijskiego napastnika Romelu Lukaku.

W 75. minucie były piłkarz Manchesteru United dobiegł do piłki odbitej przez Łukasza Skorupskiego i trafił z bliska do siatki, a w doliczonym czasie pokonał polskiego bramkarza strzałem z rzutu karnego.

Kilka godzin wcześniej Arkadiusz Milik zdobył piątą bramkę w ligowym sezonie dla Napoli, które przegrało na wyjeździe z Romą 1:2. Polski piłkarz trafił w czwartym ligowym meczu z rzędu.

W sobotę napastnik Napoli strzelił gola 72. minucie, trafiając z bliska do bramki po dośrodkowaniu Meksykanina Hirvinga Lozano. Jak się okazało, ustalił wynik meczu.

Milik (w końcówce zobaczył żółtą kartkę) grał całe spotkanie, podobnie jak pomocnik gości Piotr Zieliński.

Gole dla rzymian zdobyli Nicolo Zaniolo i z rzutu karnego sprowadzony latem z Fiorentiny Francuz Jordan Veretout. Prowadzenie gospodarzy mogło być jeszcze wyższe, ale w 26. minucie Serb Aleksandar Kolarov nie wykorzystał rzutu karnego.

Dla Milika to piąte trafienie w obecnym sezonie Serie A. Polak po problemach zdrowotnych i braku skuteczności na początku sezonu, w październiku "przełamał się" i trafia regularnie do siatki. Najpierw 25-letni zawodnik strzelił gola dla reprezentacji w wygranym 2:0 w Warszawie meczu eliminacji Euro 2020 z Macedonią Północną.

19 października trafił w meczu z Veroną (2:0), w następnej kolejce pokonał bramkarza SPAL (1:1), a w środę zdobył bramkę z Atalantą Bergamo (2:2).

Łącznie Milik ma 32 gole w historii występów we włoskiej ekstraklasie, co oznacza poprawienie osiągnięcia prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (31), który w Serie A zdobywał bramki dla Juventusu Turyn i Romy.

Napoli zajmuje obecnie siódme miejsce z dorobkiem 18 punktów, Roma jest trzecia (22).

Na niedzielę zaplanowano m.in. spotkanie Milanu Krzysztofa Piątka z Lazio Rzym.