Pierwsi z gola na San Siro cieszyli się piłkarze Lazio. W 25. minucie trafił Ciro Immobile, dla którego to setne trafienie w barwach rzymskiego kubu.

Milan wyrównał już trzy minuty później, w czym duży udział miał Piątek. Po dość ekwilibrystycznym strzale polskiego napastnika piłka odbiła się od klatki piersiowej reprezentanta Angoli Bastosa, zmieniła nieco lot i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza gości.

Oficjalna strona rozgrywek Serie A oraz inne źródła zapisały tego gola jako samobójczego Bastosa.

Trwa ładowanie wpisu

Dość długo zanosiło się na remis, ale końcówka meczu należała do gości, którym trzy punkty zapewnił Argentyńczyk Joaquin Correa, wykorzystując w 83. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem.

Piątek grał cały mecz. Jego zespół jest jedenasty w tabeli (13 pkt), a Lazio czwarte (21).

W spotkaniu Genoa - Udinese (1:3) asystę przy trzecim golu dla gości w ostatnich sekundach meczu zaliczył Łukasz Teodorczyk, który wszedł na boisko chwilę wcześniej.

W sobotę zwycięstwa odnieśli piłkarze lidera Juventusu Turyn i drugiego Interu. "Stara Dama", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrała w derbach z Torino 1:0, a mediolańczycy - z Bologną Łukasza Skorupskiego 2:1.

O zwycięstwie Juventusu nad gospodarzem Torino zdecydowało trafienie w 70. minucie Holendra Matthijsa de Ligta, sprowadzonego latem z Ajaksu Amsterdam.

Dzięki temu obrońcy tytułu mają 29 punktów i o jeden wyprzedzają Inter, który z problemami pokonał na wyjeździe Bolognę. Gospodarze prowadzili od 59. minuty po golu Roberto Soriano, ale końcówka należała do belgijskiego napastnika Romelu Lukaku.

W 75. minucie były piłkarz Manchesteru United dobiegł do piłki odbitej przez Skorupskiego i trafił z bliska do siatki, a w doliczonym czasie pokonał polskiego bramkarza strzałem z rzutu karnego.

Wcześniej w sobotę Arkadiusz Milik zdobył piątą bramkę w ligowym sezonie dla Napoli, które przegrało na wyjeździe z Romą 1:2. Polski piłkarz trafił w czwartym ligowym meczu z rzędu.

Milik (w końcówce zobaczył żółtą kartkę) grał całe spotkanie, podobnie jak pomocnik gości Piotr Zieliński.

Łącznie Milik ma 32 gole w historii występów we włoskiej ekstraklasie, co oznacza poprawienie osiągnięcia prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (31), który w Serie A zdobywał bramki dla Juventusu Turyn i Romy.

Napoli zajmuje obecnie siódme miejsce z dorobkiem 18 punktów, Roma jest trzecia (22).

Kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie dwóch ostatnich drużyn Serie A, mających w składzie wielu Polaków. SPAL Ferrara podejmie zamykającą tabelę Sampdorię Genua. Piłkarzami zespołu gospodarzy są Arkadiusz Reca, Thiago Cionek i Bartosz Salamon, a gości - Bartosz Bereszyński i leczący ostatnio kontuzję Karol Linetty.