Piątek strzelił gola w 20. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z albańskim bramkarzem Etritem Berishą, a tuż przed przerwą asystował przy trafieniu Hiszpana Samu Castillejo. Wynik w 66. minucie ustalił Francuz Theo Hernandez.

Rezerwowym w tym meczu był słynny Szwed Zlatan Ibrahimovic, konkurujący z Piątkiem o miejsce w podstawowym składzie Milanu.

W drużynie z Ferrary od 65. minuty grał Bartosz Salamon, a na ławce rezerwowych przyglądali się rywalizacji Thiago Cionek i Arkadiusz Reca.

Wcześniej Fiorentina wyeliminowała Atalantę Bergamo 2:1, mimo że przez ostatnie 20 minut grała w osłabieniu liczebnym. Zwycięskiego gola strzelił w 84. minucie Hiszpan Pol Lirola. Na ławce rezerwowych drużyny z Florencji mecz oglądali bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz pomocnik Szymon Żurkowski.

W poprzednich dniach awans do ćwierćfinałów wywalczyły już Torino, Napoli, Lazio Rzym oraz Inter Mediolan.