Werner wynik otworzył w 11. minucie, a kolejne bramki zdobył w 48. i 75. W między czasie na listę strzelców wpisali się jeszcze Duńczyk Yussuf Poulsen i Austriak Marcel Sabitzer. Obaj wzajemnie asystowali sobie przy trafieniach.

U 26-letniego Sabitzera - według "Bilda" i "Kickera" - trzy i pół tygodnia temu wykryto koronawirusa i choć nie miał żadnych objawów, to pomocnik reprezentacji Austrii rozpoczął kwarantannę. Później był jeszcze kilkakrotnie testowany i wynik za każdym razem był negatywny. Z powodu 14-dniowej przerwy w treningach z zespołem i przed tygodniem w meczu z Freiburgiem (1:1) wszedł na boisko na ostatnie 22 minuty. W niedzielę znalazł się już w podstawowej jedenastce.

Dzięki zwycięstwu RB Lipsk awansował na trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Bayernu Monachium traci siedem punktów. Bawarczycy już w sobotę wygrali u siebie z Eintrachtem Frankfurt 5:2. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Lewandowski.

Drugie miejsce zajmuje Borussia Dortmund, która od lidera ma cztery punkty mniej. Także w sobotę BVB pokonało na wyjeździe VfL Wolfsburg 2:0, odnosząc szóste z rzędu ligowe zwycięstwo. Cały mecz w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.

W drugim niedzielnym spotkaniu Augsburg wygrał 3:0 w Gelsenkirchen z Schalke 04 i oddalił się od strefy spadkowej. Bramki zdobyli: Eduard Loewen, Noah-Joel Sarenren-Bazee i Sergio Cordova.

W roli szkoleniowca Augsburga zadebiutował Heiko Herrlich, który z powodu złamania zasad kwarantanny nie mógł być obecny na ławce trenerskiej w poprzedniej kolejce.

Gra bez publiczności wyraźnie nie służy piłkarzom Schalke. Przed tygodniem, w pierwszym spotkaniu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, przegrali na wyjeździe z Borussią Dortmund 0:4.