Bramki dla "Królewskich" zdobyli w środę 19-letni Brazylijczyk Vinicius Junior (19. minuta) i 34-letni Sergio Ramos z rzutu wolnego (56.).

W drugiej połowie z ławki rezerwowych gości na boisko wszedł Luka Romero. Urodzony w Meksyku Argentyńczyk w wieku 15 lat i 219 dni został najmłodszym uczestnikiem meczu hiszpańskiej ekstraklasy w historii. Dotychczasowym rekordzistą był Sanson, który zagrał w barwach Celty Vigo w 1939 roku w wieku 15 lat i 255 dni.

"Nowicjusze i weterani" - określił dziennik "As" bohaterów i podsumował spotkanie w ośrodku treningowym Realu, gdzie ekipa trenera Zinedine'a Zidane'a podejmuje rywali do końca obecnego sezonu.

We wtorek zwycięstwo Barcelonie nad Athletic Bilbao dało trafienie Chorwata Ivana Rakitica.

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań. Pod tym względem Real jest od "Dumy Katalonii" lepszy - w tym sezonie zremisował z nią 0:0 i wygrał 2:0.

Trzecie jest Atletico Madryt z 55 punktami. Stołeczny zespół pokonał na wyjeździe Levante 1:0 po samobójczym golu Bruno Gonzaleza.