Wyboru najlepszych zawodników dokonali trenerzy zespołów rywalizujących w rundzie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz dziennikarze.

Największą liczbę głosów otrzymali Lewandowski, Neuer i De Bruyne. Zwycięzca zostanie ogłoszony w czwartek 1 października podczas losowania grup Champions League w Nyonie.

Na dalszych pozycjach uplasowali się: 4. Lionel Messi (Barcelona) i Neymar (Paris Saint-Germain) po 53 głosy, 6. Thomas Mueller (Bayern) 41, 7. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) 39, 8. Thiago Alcantara (Bayern) 27, 9. Joshua Kimmich (Bayern) 26, 10. Cristiano Ronaldo (Juventus) 25.

32-letni Lewandowski ma za sobą znakomity sezon. Z Bayernem sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów, lidze i Pucharze Niemiec, a w każdych z tych rozgrywek był najlepszym strzelcem. W Bundeslidze zdobył 34 gole, w LM 15 oraz w Pucharze Niemiec 6.

Kapitan reprezentacji biało-czerwonych znalazł się również w trójce najlepszych napastników z Mbappe i Neymarem.

Ponadto Lewandowski triumfował m.in. w plebiscycie "Kickera" na najlepszego piłkarza w Niemczech w sezonie 2019/2020.

W finale LM w Lizbonie Bawarczycy pokonali Paris Saint-Germain 1:0, po golu Kingsleya Comana.