Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Tuż po przerwie wspaniałego gola strzelił z woleja w pełnym biegu Iworyjczyk Gervinho, któremu idealnie podał piłkę Brazylijczyk Hernani. Gervinho zdobył również drugą bramkę dla Parmy, w 62. minucie.

Dwie minuty później kontaktowego gola strzelił Brozovic, a wynik ustalił w jednej z ostatnich akcji meczu Perisic, który musnął piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Serba Aleksandra Kolarova.

Inter wystąpił bez swojego najlepszego strzelca Romelu Lukaku, kontuzjowanego w spotkaniu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. W tabeli podopieczni Antonio Conte wciąż zajmują piąte miejsce, ale zmniejszyli do dwóch punktów stratę do prowadzącego lokalnego rywala AC Milan.

Na drugą pozycję w tabeli awansowała Atalanta Bergamo, która po dwóch porażkach z rzędu pokonała na wyjeździe outsidera rozgrywek Crotone 2:1. Wynik został ustalony w pierwszej połowie. Obie bramki dla gości zdobył Kolumbijczyk Luis Muriel, a rozmiary porażki zmniejszył w 40. minucie Nigeryjczyk Simy. W obronie gospodarzy cały mecz rozegrał Arkadiusz Reca.

Wieczorem Bologna zmierzy się z Cagliari.

W niedzielę najciekawiej zapowiada się starcie trzeciej z czwartą drużyną - Napoli z Sassuolo. AC Milan zagra w Udine, natomiast broniący tytułu mistrzowskiego Juventus zmierzy się także na wyjeździe ze Spezią.