Skorupskiego dwukrotnie pokonał precyzyjnymi strzałami przy słupku reprezentant Maroka Achraf Hakimi, a raz słynny belgijski napastnik Romelu Lukaku.

Dziesiąta w tabeli Bologna odpowiedziała tylko trafieniem w 67. minucie - przy stanie 0:2 - wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko 20-letniego Emanuela Vignato.

Inter ma 21 punktów i o dwa ustępuje swojemu lokalnemu rywalowi - Milanowi. Lider, niepokonany od dziewięciu miesięcy w Serie A, zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Sampdorią Genua, której piłkarzem jest Bartosz Bereszyński.

Trzecie miejsce zajmuje obecnie Juventus Turyn (20 pkt). Obrońca tytułu dzięki golom w ostatnim kwadransie pokonał u siebie w derbach Torino 2:1. Bramki gospodarzy strzegł Wojciech Szczęsny, a w ekipie gości do 90+1. minuty grał Karol Linetty.

Spotkanie na turyńskim Allianz Stadium zaczęło się niespodziewanie, od gola Torino już w dziewiątej minucie. Jego zdobywcą był Kameruńczyk Nicolas N'Koulou, który pokonał Szczęsnego strzałem z bliska, w zamieszaniu po rzucie rożnym.

Prowadzenie gości utrzymywało się aż do 77. minuty. Wówczas wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Amerykanin Weston McKennie popisał się skutecznym strzałem głową.

W 89. minucie Juventus przeprowadził bardzo podobną akcję, kiedy - również głową - do siatki trafił doświadczony obrońca Leonardo Bonucci.