W drużynie gości od 34. minuty grał Tomasz Kupisz, a od 60. minuty Patryk Dziczek. Mimo porażki Salernitana wciąż prowadzi w tabeli Serie B, a Monza awansowała na trzecie miejsce. Kilka spotkań 16. kolejki jeszcze się nie zakończyło.

Monza, klub z przedmieść Mediolanu, należy do byłego trzykrotnego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który kupił ją we wrześniu 2018 roku za trzy miliony euro. Rok wcześniej polityk sprzedał AC Milan za 740 mln euro.

Monza jest beniaminkiem Serie B, ale przed tym sezonem wzmocniła skład i ma ambicje walczyć o ekstraklasę.

Balotelli jest największą gwiazdą zespołu. W przeszłości występował m.in. w Interze Mediolan, AC Milan, Manchesterze City i Liverpoolu, a przed przerwą spowodowaną pandemią - w Brescii.

W reprezentacji Włoch rozegrał 36 meczów w latach 2010-2018 i strzelił 14 bramek, w tym dwie w wygranym 2:1 spotkaniu z Niemcami w półfinale mistrzostw Europy w 2012 roku w Warszawie.

Ciemnoskóry napastnik wciąż jest w kręgu zainteresowań selekcjonera Roberto Manciniego, który w udzielonym w październiku wywiadzie żałował, że Mario nie może znaleźć klubu, bo "byłby bardzo użyteczny" w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.