Gościom prowadzenie zapewnił w 32. minucie Holender Memphis Depay, wykorzystując rzut karny, a kolejne gole dla nich zdobyli Tinotenda Kadewere (39.), Karl Toko Ekambi (63.) i Houssem Aouar (73.). Ekipa Nice honorową bramkę uzyskała pod koniec pierwszej połowy, kiedy do siatki trafił Amine Gouiri (43.).

"Lyon zwycięża w Nicei, obejmuje prowadzenie w tabeli i wywiera presję na Lille oraz PSG" - napisał dziennik "L'Equipe".

Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów nie przegrał meczu w ekstraklasie od 15 września, kiedy lepsze okazało się Montpellier (1:2). Później Olympique Lyon odniósł siedem zwycięstw - w tym na wyjeździe z PSG 1:0 - oraz pięciokrotnie zremisował, m.in. w Lille 1:1.

Niedzielne spotkanie drużyn, które przed tą kolejką zajmowały dwie czołowe lokaty, zaplanowano na godzinę 21. Gospodarzem będzie Lille.