Liderzy ekstraklasy nie czuli się komfortowo na boisku ze sztuczną nawierzchnią w położonej na przedmieściach Barcelony miejscowości Cornella de Llobregat. Stworzyli niewiele okazji do wyrównania, a najlepszej nie wykorzystał w 22. minucie Saul Niguez, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Od 65. minuty Atletico grało w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Ricardo Sancheza.

W Primera Division podpieczni Diego Simeone wygrali 12 meczów, dwa zremisowali i ponieśli tylko jedną porażkę. Cornella w trzeciej lidze zajmuje siódme miejsce, mając na koncie trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki.

Dzień wcześniej z Pucharem Hiszpanii pożegnały się dwie drużyny ekstraklasy, które w meczach wyjazdowych nie sprostały trzecioligowcom: Celta Vigo przegrała z Ibizą 2:5, a Getafe z Cordobą 0:1.

Stawką spotkań drugiej rundy jest awans do 1/16 finału. Miejsce w tej fazie rozgrywek mają zapewnione Real Madryt, Barcelona, Real Sociedad San Sebastian oraz Athletic Bilbao.

Dwie ostatnie drużyny to finaliści poprzedniej, niedokończonej edycji Pucharu Króla. Z powodu pandemii nie rozegrano meczu finałowego, który ostatecznie przełożono na 4 kwietnia 2021 roku. Będzie to pierwszy w historii finał z udziałem dwóch zespołów z Kraju Basków.