Napoli pokonało na własnym stadionie drugoligowe Empoli 3:2, a o sukcesie zdecydował gol Andrei Petagny w 77. minucie. Wcześniej goście, bez Szymona Żurkowskiego w kadrze meczowej, dwukrotnie wyrównywali po strzałach Szwajcara Nedima Bajramiego.

Piotr Zieliński z Napoli wszedł na boisko w 70. minucie, a Arkadiusz Milik pozostaje odsunięty od zespołu.

W ćwierćfinale rywalem ekipy z Neapolu będzie zwycięzca pojedynku między Romą a Spezią.

Z kolei Inter pokonał na wyjeździe po dogrywce 2:1 Fiorentinę, w składzie której zabrakło tym razem bramkarza Bartłomieja Drągowskiego (był w rezerwie). Tuż przed końcem dodatkowego czasu gry zwycięstwo "Nerazzurim" zapewnił belgijski snajper Romelu Lukaku.

W ćwierćfinale dojdzie do derbów Mediolanu, gdyż przeciwnikiem Interu będzie Milan, który we wtorek pokonał w serii rzutów karnych Torino 5:4. Po 90 minutach i dogrywce był bezbramkowy remis.

W zespole z Turynu do 63. minuty grał Karol Linetty.

Wieczorem Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w rezerwie, a z prawie 43-letnim Gianluigim Buffonem w bramce, podejmie Genoę.

W czwartek rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania tej rundy, a pozostałe - 19 i 21 stycznia.