Spotkanie w Londynie zaczęło się po myśli gospodarzy, którym już w piątej minucie prowadzenie dał Ademola Lookman. Z czasem jednak "Czerwone Diabły" przejęły inicjatywę. W 21. wyrównał Urugwajczyk Edinson Cavani, a w 65. zwycięstwo pięknym strzałem zapewnił im Francuz Paul Pogba.

"Potrzebowaliśmy pobudki, a potem graliśmy już naprawdę dobrze. Kiedy w połowie rozgrywek jesteś liderem pojawia się dyskusja o tytule. My jednak o tym nie myślimy. Koncentrujemy się na pojedynczych meczach" - powiedział trener Ole Gunnar Solskjaer na antenie BT Sport.

Manchester na tym etapie sezonu jest liderem po raz pierwszy od 2013 roku, kiedy karierę zakończył legendarny trener Alex Ferguson. "ManU" nie przegrały żadnego z 13 ostatnich meczów ligowych, w których zdobyły 33 punkty z 39 możliwych.

Również w środę Manchester City odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w lidze angielskiej. Tym razem pokonał na własnym stadionie Aston Villę 2:0.

Piłkarze Josepa Guardioli od początku spotkania mieli przewagę, ale sforsować obronę rywali zdołali dopiero w 79. minucie. Wówczas prowadzenie dał im Portugalczyk Bernardo Silva. W 90. minucie wynik ustalił Niemiec Ilkay Guendogan, wykorzystując rzut karny.