Czwartkowe spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando drużyny z Neapolu. Już po 45 minutach było 4:0, a festiwal strzelecki zaczął się od 5. minuty. Wynik meczu otworzył Senegalczyk Kalidou Koulibaly.

Później do bramki trafiali jeszcze: Meksykanin Hirving Lozano (20), Włoch Matteo Politano (30) i Macedończyk Elif Elmas (40). Zieliński zszedł z murawy w 69. minucie.

Po zmianie stron Spezia podjęła jeszcze walkę, ale czterech bramek nie zdołała nadrobić. Gola zdobył w 70. minucie Emmanuel Quartsin Gyasi z Ghany, a trzy minuty później na listę strzelców wpisał się jeszcze Włoch Gennaro Acampora.

O finał Napoli zagra z Atalantą Bergamo, która wcześniej wygrała u siebie z Lazio Rzym 3:2. W drugim półfinale Juventus z Wojciechem Szczęsnym w kadrze zmierzy się z Interem.

Ekipa z Turynu (Szczęsny na ławce rezerwowych) gładko pokonała drugoligową drużynę SPAL Ferrara 4:0. Z kolei Inter w emocjonujących derbach Mediolanu pokonał lidera ekstraklasy Milan 2:1.