Wszystkie bramki w Londynie padły po przerwie. Salah pokonał Fabiańskiego w 57. i 68. minucie, a w 84. na 3:0 dla gości podwyższył Holender Georginio Wijnaldum.

Jedyną bramkę dla West Hamu zdobył w 87. minucie Craig Dawson.

Salah, który "przełamał się" w lidze po blisko półtoramiesięcznym okresie bez gola, ma łącznie 15 trafień w sezonie.

"Strzeliliśmy wspaniałe gole, wszystkie trzy były niewiarygodne" - cieszył się trener Liverpoolu Juergen Klopp, którego zespół niedawny kryzys ma już chyba za sobą.

"Być może w poprzednim tygodniu porozmawialiśmy właściwie. Ci zawodnicy tworzą dobrą grupę i nie są zadowoleni z braku sukcesów. Ale pozostali przy odpowiednim nastawieniu" - dodał Niemiec, komplementując swoich podopiecznych.

Awans Liverpoolu, spadek Leicester

W tabeli Liverpool awansował na trzecie miejsce - ma 40 punktów i traci cztery do lidera Manchesteru City (jeden mecz zaległy), a jeden do Manchesteru United. Drużyna Fabiańskiego jest piąta - 35 pkt.

Na czwartą pozycję spadli piłkarze Leicester City (39), którzy niespodziewanie ulegli u siebie beniaminkowi Leeds United 1:3.

W ekipie gości Mateusz Klich rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale już w 21. minucie zastąpił kontuzjowanego Hiszpana Rodrigo Moreno. W drugiej połowie polski pomocnik zobaczył żółtą kartkę.

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą zatrudnionego niedawno niemieckiego trenera Thomasa Tuchela odniosła Chelsea. Londyńczycy, zajmujący siódmą lokatę, pokonali u siebie Burnley 2:0.