Bramki dla gości w Burnley zdobyli Brazylijczyk Gabriel Jesus (3.) oraz Raheem Sterling (38.).

Piłkarze hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli wygrali w lidze po raz dziewiąty z rzędu i pozostają niepokonani od 21 listopada. Od tego czasu ich bilans bramkowy to 29 strzelonych goli przy... dwóch straconych.

"The Citizens" zgromadzili 47 punktów, mają trzy przewagi nad wiceliderem i lokalnym rywalem - Manchesterem United, przy czym wyżej sklasyfikowany zespół ma jeszcze w zanadrzu zaległe spotkanie.

Na trzecie miejsce - przynajmniej na chwilę - z 42 punktami awansowała ekipa Leicester City, której w środę zwycięstwo nad Fulham zapewniły gole Nigeryjczyka Kelechiego Iheanacho (17.) i Jamesa Justina (44.). Przy obu asystę miał James Maddison.

Moder i Karbownik na ławce rezerwowych

Broniący tytułu i czwarty w tabeli Liverpool, który zgromadził 40 punktów, o godzinie 21.15 podejmie Brighton&Hove Albion. Na ławce rezerwowych gości usiądą Michał Karbownik i Jakub Moder.

O tej samej porze w Birmingham Aston Villa zmierzy się z West Ham United. W wyjściowym składzie gości znalazł się bramkarz Łukasz Fabiański. Z kolei o 20.30 rozpoczął się mecz Leeds United z Evertonem, a od pierwszej minuty gra w nim pomocnik gospodarzy Mateusz Klich.

We wtorek Manchester United sensacyjnie wysoko pokonał u siebie Southampton 9:0. W składzie gości wystąpił Jan Bednarek, który jednak nie będzie dobrze wspominał tego wieczoru - Polak w 35. minucie posłał piłkę do własnej bramki, a w końcówce sfaulował rywala w polu karnym i zobaczył czerwoną kartkę.

W innych wtorkowych spotkaniach ekipa Wolverhampton wygrała z kończącym mecz w dziewiątkę Arsenalem Londyn 2:1, Newcastle United przegrało z Crystal Palace 1:2, a Sheffield United pokonało West Bromwich Albion 2:1. W tym ostatnim meczu w kadrze gości ponownie zabrakło Kamila Grosickiego.