Polskiego bramkarza pokonał w 43. minucie Niemiec Timo Werner. Fabiański nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia, ale poza tym występ może zaliczyć do udanych. Obronił pięć innych uderzeń, w tym groźne próby Wernera i Masona Mounta.

W 81. minucie utrzymanie korzystnego wyniku stało się dla Chelsea łatwiejsze, ponieważ czerwoną kartkę za faul zobaczył Paragwajczyk Fabian Balbuena i gospodarze grali w osłabieniu.

Chelsea bliżej Ligi Mistrzów

Chelsea ma 58 punktów i zajmuje czwarte miejsce. West Ham ma 55, a za nimi sklasyfikowane są dwie inne ekipy mające wciąż dużą szansę na awans do Champions League - Liverpool z 54 pkt i Tottenham z 53.

Trzecią pozycję zajmuje ekipa Leicester City z 59 pkt, ale w tej kolejce jeszcze nie grała. "Lisy" w poniedziałek podejmą Crystal Palace.

Zdecydowanym liderem tabeli Premier League jest Manchester City - 77 pkt. Jego lokalny rywal Manchester United ma 66, ale w niedzielę może poprawić dorobek, o ile nie przegra na wyjeździe z Leeds United Mateusza Klicha.

We wcześniejszym sobotnim meczu mistrz Anglii Liverpool, który nie ma już szans na obronę tytułu, zremisował u siebie z Newcastle United 1:1.