"Królewscy" zdobyli dwa gole przed przerwą - najpierw do siatki trafił Chorwat Luka Modric (17. minuta), a następnie Brazylijczyk Rodrygo (45+1.).

Granada zdołała odrobić część strat, kiedy bramkę uzyskał Jorge Molina (71.), ale Real niemal natychmiast odzyskał kontrolę nad meczem. Strzelcami dwóch kolejnych goli byli Alvaro Odriozola (75.) i Francuz Karim Benzema (76.).

Real ma 78 punktów i jest na drugim miejscu. Do Atletico traci dwa "oczka", tyle samo przewagi ma z kolei nad Barceloną. "Duma Katalonii" we wtorek zremisowała na wyjeździe z Levante 3:3.

Real nie daje za wygraną i wciąż naciska na Atletico. Liga wciąż jest żywa - podsumowano w relacji spotkania na stronie internetowej dziennika "Marca".

Ostatnie dwie kolejki

W pozostałych dwóch kolejkach teoretycznie najsilniejszych rywali będzie miał Real, który zagra z Athletic Bilbao na wyjeździe i z Villarrealem u siebie. Atletico czekają potyczki u siebie z Osasuną Pampeluna i na stadionie rywala z broniącym się przed spadkiem Realem Valladolid, z kolei Barcelona podejmie Celtę Vigo i zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Eibar.