Od samego początku meczu było widać, że Polki są lepszym zespołem od rywalek. Jednak gra naszych zawodniczek w pierwszym secie nie wyglądała idealnie. Biało-czerwone popełniały proste błędy i gubiły punkty. Ale mimo to bez problemu na drugą przerwę techniczna schodziły, prowadząc 16:10. W końcówce seta nasze panie jeszcze powiększyły swoją przewagę i gładko wygrały pierwszą partię 25:17.

Drugiego seta Polki rozpoczęły bardzo dobrze. Zdobyły trzy punkty z rzędu i prowadziły 3:0. Peruwianki nie mogą poradzić sobie z mocną zagrywką Katarzyny Skowrońskiej i z atomowymi atakami Małgorzaty Glinki. W efekcie na pierwszą przerwę techniczna "Złotka" schodziły z przewagą pięciu punktów (8:3). Po wznowieniu gry rywalki poderwały się do walki i odrobiły kilka punktów. Przegrywały 11:13, ale na zagrywce znów pojawiła się Skowrońska i przewaga Polek wzrosła do pięciu "oczek" (16:11). Nasze panie nie zwalniały tempa i druga partia zakończyła się takim samym wynikiem jak pierwsza (25:17).

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. "Złotka" od samego początku prowadziły. Grały na dużym luzie, a trener Marco Bonitta wprowadzał na parkiet rezerwowe zawodniczki. Na pierwszej przewie technicznej jego podopieczne prowadziły 8:5, a na drugiej już 16:9. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Polek 25:16, a całe spotkanie wygraną 3:0.

Jutro "Złotka" rozegrają kolejne spotkanie. Ich rywalkami będą reprezentantki USA. Ten mecz będzie o wiele trudniejszy. Jednak jeśli nasze siatkarki chcą zająć na turnieju w Japonii jedno z trzech pierwszych miejsc i wywalczyć awans na Olimpiadę, to muszą go wygrać. Amerykanki w swoich dwóch pierwszych meczach wygrały 3:0 z Peru i 3:2 z Kubą.