Inauguracyjne spotkanie mistrzostw Starego Kontynentu w Zrenjaninie nie wywołało większego zainteresowania. Na trybunach mogącej pomieścić trzy tysiące widzów hali, zasiadło zaledwie ok. 300. Nie zabrakło jednak kilkunastoosobowej grupy polskich fanów, która gorąco wspierała swoje siatkarki.

Gorąco było również w samej nieklimatyzowanej hali "Madison", bowiem temperatura sięgała blisko 30 stopni Celsjusza. Polki, choć męczyły się z rywalkami tylko w pierwszym secie, wracały do szatni spocone. Pierwsza odsłona meczu przyniosła dość nieoczekiwane emocje, bowiem zajmujące dopiero 50. miejsce w światowym rankingu izraelskie siatkarki postawiły twardy opór biało-czerwonym. Po pierwszych akcjach wydawało się, że Polki wygrają bez większych kłopotów, ale wystarczyło kilka prostych błędów w przyjęciu, by przeciwnik wrócił do gry.

Biało-czerwone słabo grały zagrywką, w pierwszej partii zanotowały zaledwie jeden skuteczny blok. Gdy w końcówce prowadząc 23:20 straciły dwa punkty z rzędu, trener Alojzy Świderek po raz pierwszy poprosił o czas. Ostatnie dwa ataki skończyła Katarzyna Jaszewska i jej koleżanki mogły odetchnąć.

Świderek w drugim secie za Jaszewską wprowadził Karolinę Kosek i jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Skrzydłowa Organiki Budowlani Łódź swoją zagrywką siała spustoszenie w szeregach rywalek. W polu serwisowym stanęła przy stanie 1:1, a opuściła je, gdy Polki wygrywały... 13:1. Po chwili było już 18:2, a na parkiecie w polskiej drużynie pojawiły się zmienniczki. Wygrana seta do siedmiu może okazać się rekordowym wynikiem w turnieju.

Reprezentantki Izraela nie podjęły walki również w trzecim secie, a przewaga Polek szybko urosła do dziesięciu punktów. Najskuteczniejsze były Katarzyna Skowrońska-Dolata (14 pkt) oraz Klaudia Kaczorowska (11).

Polska - Izrael 3:0 (25:23, 25:7, 25:25)

Polska: Milena Radecka, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Jaszewska, Klaudia Kaczorowska, Paulina Maj (libero) oraz Karolina Kosek, Krystyna Strasz (libero), Katarzyna Konieczna, Joanna Wołosz, Anna Podolec.

Izrael: Ron Ponte, Anna Farhi, Inessa Birman-Vysotsky, Tatiana Artmenko, Anna Velikyi, Tatjana Frage-Gerber, Adva Zinober (libero), Libi Haim, Polina Arazi, Shanny Peham, Inbar Vinarsky, Elwira Kolnogorov.