W Japonii o przepustkę olimpijską walczy osiem zespołów. Awansują trzy najlepsze i jedna drużyna z Azji. Rywalizacja systemem każdy z każdym potrwa do 5 czerwca.

Iran, którego trenerem jest dobrze znany w Polsce Argentyńczyk Raul Lozano, dzień wcześniej pokonał Australię 3:0.

Kanada mnie trochę zaskoczyła, bo nie spodziewałem się, że po tak ciężkim meczu pierwszego dnia turnieju, zagrają tak dobrze na drugim. Jestem jednak bardzo zadowolony z wyniku, tym bardziej, że mieliśmy trudności z odnalezieniem własnego tempa - powiedział szkoleniowiec.

Iran, podobnie jak później Polska, przegrał dwa pierwsze sety, by później zwyciężyć w trzech kolejnych.

Teraz nasza sytuacja jest bardziej komfortowa i spokojnie możemy się przygotowywać do starcia z Japonią - przyznał francuski szkoleniowiec Polaków Stephane Antiga.

Poniedziałek jest dniem przerwy w rywalizacji. A we wtorek biało-czerwoni zmierzą się z gospodarzami.