Triumfowała niezawodna Marit Bjoergen. Norweżka wygrała ostatnie jedenaście zawodów PŚ (sześć w tym sezonie), w których startowała. W Davos druga była Włoszka Arianna Follis, a na najniższym stopniu podium stanęła Randall.

Na ostatnią prostą niedzielnego finału zawodniczka z Kasiny Wielkiej wbiegła tuż za Bjoergen. Najpierw wyprzedziła ją jednak Follis, a chwilę później ostro zaczęła finiszować Amerykanka, która zarówno w biegu ćwierćfinałowym jak i półfinałowym była lepsza od Kowalczyk. Polka odbiła w prawo wybijając rywalkę z rytmu.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie ma w tym sezonie szczęścia do sprintów. W Kuusamo mistrzyni olimpijska z Vancouver została ukarana za niedozwolone użycie kroku łyżwowego w półfinale i ostatecznie sklasyfikowano ją na 11. miejscu.

W szwajcarskim kurorcie w niedzielę startowała także Agnieszka Szymańczak (AZS AWF Katowice), która zajęła ostatnie, 75. miejsce.

Teraz pucharowe zmagania przenoszą się do Francji. 18 grudnia w La Clusaz zawodniczki wystartują w biegu masowym na 15 km techniką dowolną.

Wyniki biegu sprinterskiego techniką dowolną: - 1. Marit Bjoergen (Norwegia) 3.13,9 2. Arianna Follis (Włochy) strata 2,0 3. Kikkan Randall (USA) 2,4 4. Petra Majdic
(Słowenia) 3,3 5. Astrid Jacobsen (Norwegia) 8,0 6. Justyna Kowalczyk (Polska) dyskw. ... 75. Agnieszka Szymańczak (Polska)