Ćwierćfinały:

Justyna Kowalczyk awansowała do półfinału sprintu. Polka w swoim ćwierćfinale zajęła drugie miejsce, ustępując o 1,4 s Norweżce Marit Bjoergen.

Eliminacje:

Justyna Kowalczyk uzyskała ósmy czas w kwalifikacjach sprintu w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Sztokholmie. Dwie czołowe lokaty zajęły Słowenki - Petra Majdic i Katja Visnar. Trzecia była Norweżka Marit Bjoergen. Polka straciła do Majdic 3,69 s.

Przed zawodami:

Dziś dojdzie do ostatniego pojedynku w tym sezonie między Justyną Kowalczyk, a Marit Bjoergen w sprincie. Początek eliminacji do zawodów w Sztokholmie godz. 14.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego już w lutym zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Polka nie zdoła natomiast triumfować w klasyfikacji sprintów. W środę zwyciężczyni otrzyma 50 punktów, a strata piątej Kowalczyk do prowadzącej Słowenki Petry Majdic wynosi 148 pkt.

Ostatnie trzy konkurencje Finału PŚ i uroczyste wręczenie nagród będą miały miejsce w Falun. W ubiegłym roku w Sztokholmie zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Anna Olsson. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej była druga.