Justyna Kowalczyk zajęła pierwsze miejsce w biegu narciarskim na dystansie 5 kilometrów techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Polka, która wygrała także wczorajszy sprint, pozostaje liderką Pucharu Świata oraz cyklu Ruka Triple - za zwycięstwo w tym cyklu przewidziano premię wysokości 200 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Norweżka Marit Bjoergen, która straciła do Kowalczyk 3 sekundy. Trzecia była inna Norweżka Therese Johaug ze stratą do Kowalczyk niemal 15 sekund.

Oprócz Kowalczyk w biegu na 5 kilometrów startowały jeszcze cztery inne Polki. Najlepiej z nich spisała się Paulina Maciuszek, która była 28. i zdobyła punkty Pucharu Świata, Kornelia Kubińska zajęła 41. miejsce , Agnieszka Szymańczak była 58. ,a Sylwia Jaśkowiec - 63. W biegu wzięły udział aż 104 zawodniczki.