Kamil Stoch został w niemieckim Willingen zwycięzcą konkursu skoków narciarskich, zaliczanego do Pucharu Świata. Reprezentant Polski za skoki na odległość 139 oraz 145,5 metra otrzymał łączną notę 263,2 punktu. Na drugiej pozycji uplasował się Niemiec Severin Freund - oddał skoki na odległość 139 oraz 147,5 metra, do Polaka stracił jeden punkt. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Jernej Damian - skoki 141 oraz 150,5 metra dały mu notę 258,5 pkt.

W drugiej serii skoków w Willingen wystąpiło obok Kamila Stocha jeszcze trzech polskich skoczków - na 20. pozycji sklasyfikowano Macieja Kota (143 i 134 m, nota 223,9 pkt.), tuż za nim był Jan Ziobro (137,5 i 141 m, nota 223,5 pkt.), a kolejne miejsce zajął Piotr Żyła (135,5 i 137 m, nota 221,9 pkt.). Na udziale w pierwszej serii skoków zawody w Willingen zakończyli Dawid Kubacki (128 m, nota 105,2 pkt., 34. miejsce) oraz Stefan Hula (132 m, nota 101,6 pkt., 38. miejsce).

Konkurs w Willingen był ostatnimi zawodami skoczków przez występami w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest nadal Peter Prevc - Słoweniec, który w sobotnim konkursie zajął 7. miejsce, ma 848 punktów. Kamil Stoch jest w klasyfikacji PŚ drugi, ma 27 pkt. mniej.