W szwajcarskim Davos Polak zajął piąte miejsce w swojej serii półfinałowej i został sklasyfikowany na 9. miejscu. Konrad Motor i Sebastian Gazurek odpadli w eliminacjach.

Rywalizację zdominowali Norwegowie, którzy zajęli trzy czołowe miejsca; wygrał Finn Haagen Krogh przed Andersem Gloeersenem i Eirikiem Brandsdalem.

Krogh objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata w sprincie; ma 193 punkty i o 5 wyprzedza Brandsdala. Trzeci jest czwarty w niedzielnych zawodach Aleksiej Pietuchow z Rosji z dorobkiem 141 punktów. Staręga ma 30 punktów i jest 20.

W klasyfikacji łącznej prowadzi inny norweski biegacz, Martin Sundby, który ma 491 punktów i o 82 wyprzedza Krogha. Trzecie miejsce zajmuje Calle Halfvarsson ze Szwecji - 275 punktów. Maciej Staręga jest 46. (30 punktów); sklasyfikowanych jest 96 zawodników.

Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się w również w Davos, w przyszły weekend.